Zamknij

V Bieg Niepodległości ? Ulanów 2016

07:06, 16.11.2016 Zdzisław Tabor
Skomentuj

W Ulanowie w zimowej scenerii odbył się V Bieg Niepodległości z okazji 98 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczestnicy mieli do pokonania trasy od 250 m. (najmłodsi) do 3000 m.( bieg główny). Łącznie w biegach uczestniczyło ponad 90 zawodników.

Zanim rozpoczęły się biegi, zawodnicy pobiegli i złożyli kwiaty i znicze przed Tablicą Pamięci Narodowej, a następnie rozpoczęły się zmagania biegowe.

Uczestnicy V Biegu Niepodległości mieli do pokonania trasy od 250 m. (najmłodsi) do 3000 m.( bieg główny). Łącznie w biegach uczestniczyło ponad 90 zawodników.

W zawodach startowały dzieci, z przedszkola, jak i osoby dorosłe. Najwięcej emocji wywołała sztafeta rodzinna (3 x 250 m). O ile dzieci i młodzież nie miała trudności z pokonaniem 250 – metrowej trasy biegu, to już niektórzy rodzice dobiegali do mety mocno zasapani. Dlatego dla wszystkich sztafet należą się gratulacje za udział w biegu. W tym roku organizatorzy uczestników sztafet podzielili na dwie kategorie: sztafeta typowo rodzinna i mieszana. Sztafetę rodzinną na pierwszym miejscu ukończyła rodzina państwa Andrzejewskich z Ulanowa w składzie: Dawid, Patryk i Paweł Andrzejewscy. Na drugim miejscu przybiegła rodzina państwa Bieleckich z Ulanowa (Oliwia, Dawid i Bartłomiej Bieleccy), a trzecie miejsce zajęła rodzina państwa Kuziorów z Kurzyny Wielkiej (Joanna, Grzegorz i Mateusz Kuziorowie). W kategorii sztafet mieszanych najlepsza okazał się team w składzie Wojciech Szewc, Stanisław Młynarski i Jakub Pokora, a drugie miejsce zajęła sztafeta Natalii i Adriana Bronkiewiczów oraz Miłosza Surowca.

Zgromadzeni rodzice, kibice oraz zawodnicy gorącymi brawami nagradzali najmłodszych uczestników biegu, dla których były to pierwsze starty w zawody sportowych

W biegu głównym uczestniczyło 45 zawodników, którzy mieli do pokonania trasę 3000 m. Dystans ten najszybciej pokonał Marcin Nowak ze Stalowej Woli (11,17,34 min). Kolejne miejsca zajęli: Mariusz Wojtak z Wólki Tanewskiej (11,46,88), Andrzej Kumik z Ulanowa (11,56,02), Nikolas Kozdra z Wólki Tanewskiej (12,10,55), Łukasz Wołoszyn z Dąbrówki (12,17,31) i Dawid Siembida z Borków (12,17,31), uczeń Gimnazjum w Ulanowie. Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Siembida z Borków czasem 12,01,67 min. (warto zaznaczyć, że pani Małgorzata w ubiegłym roku również wygrała bieg). Na drugim miejscu przybiegła Magdalena Iskrzycka z Rzeszowa, a trzecie miejsce zajęła Katarzyna Michalska z Rudnika nad Sanem.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni puchami, medalami i dyplomami, które wręczała Teresa Pracownik-dyrektor Zespołu Szkół w Ulanowie..

Organizatorzy nagrodzili także najmłodszych i najstarszych uczestników biegu.

Organizatorem bieg był Zespół Szkół w Ulanowie.