Niżańskie Regaty w klasie Optymist [video]

20:00, 25.06.2016
Skomentuj
reo

Dziś na zalewie w Podwolinie odbyła się pierwsza część VII Niżańskich Regat Żeglarskich, zawodnicy rywalizowali w klasie ?Optymist?. Wszyscy chętni mogli popływać pod okiem doświadczonych żeglarzy i posłuchać muzyki szantowej.

Pierwszego dnia regat na Podwolinie rywalizowali młodzi adepci żeglarstwa z Mielca, Przemyśla oraz Niska. W klasie Optymist wystartowało 18 zawodników. Pierwsze miejsce zdobył Michał Wittich, drugie zajęła Julia Mikłasz, a trzecią pozycję na podium wywalczył Hubert Karaś, wszyscy oni są wychowankami Jacht Klub Nisko.

Najmłodszym uczestnikiem tegorocznych regat jest 8-letni Kacper Cholewa. Wszyscy młodzi żeglarze otrzymali, medale, dyplomy oraz upominki za udział w zawodach z rąk Burmistrza Niska Juliana Ozimka.

Zapraszamy również na niedzielę 26 czerwca na godz. 11:00 , gdzie w regatach zmierzą się bardziej doświadczeni zawodnicy. Wystartują oni w klasach Open i Ostróda. Liczymy, że podobnie jak dziś będzie wiał bardzo umiarkowany wiatr, który sprzyja bezpiecznej rywalizacji.