Zamknij

Żołnierze z Niska zdobyli Puchar Starosty

09:21, 19.12.2016
Skomentuj

I Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Niżańskiego wygrała drużyna 3 batalionu inżynieryjnego w Nisku. Królem strzelców ? Piotr Sojecki

W I Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Niżańskiego, który odbył się 17 grudnia 2016r. wzięło udział 8 amatorskich drużyn z powiatu niżańskiego. Turniej rozegrano w hali sportowej Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Uczestników rozlosowano do dwóch grup A i B, drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Następnie zwycięzcy grup zagrali w finale natomiast zespoły z drugich miejsc o trzecie miejsce.

W tzw. małym finale drużyna „Pistolero” pokonała drużynę „Co drugi to gorszy” 6:0, a w finale zmierzyli się „3 batalion inżynieryjny Nisko” oraz „Werewolwerowani rewolwerowcy”. Ostatecznie zwyciężyli żołnierze z Niska 4:1. Po zakończonych rozgrywkach organizatorzy wraz z sędziami przyznali indywidualne wyróżnienia: najbardziej wartościowym zawodnikiem został Rafał Sudoł - „Wyrewolwerowani rewolwerowcy”, królem strzelców Piotr Sojecki z „3 batalionu inżynieryjnego Nisko” (6 bramek), w ostatniej kategorii najlepszy bramkarz wygrał Maciej Siudak - „Pistolero”.

Zwycięzcy wystąpili w składzie: Mariusz Wójcik, Andrzej Kośmider, Konrad Czapla, Tomasz Woźny, Łukasz Siudzik, Piotr Hetnar, Daniel Ulawski, Andrzej Pławiak, Piotr Sojecki, Damian Rychlicki.

Nagrody rzeczowe ufundował Powiat Niżański dla zespołów z miejsc 1-3 puchary, a dla wyróżnionych indywidualnie statuetki oprócz tego dla każdej drużyny piłka do gry na hali, dla króla strzelców ochraniacze, dla MVP torba sportowa, dla najlepszego bramkarza rękawice. Nagrody wręczał Starosta Niżański – Robert Bednarz oraz członek zarządu Powiatu Niżańskiego – Karol Wołoszyn.

Po rozegranym turnieju odbył się mecz pomiędzy samorządowcami z Niska i Stalowej Woli . Gospodarze okazali się minimalnie lepsi od kolegów z sąsiedniego powiatu wygrywając 6:4. Obie drużyny zagrały ambitnie, ale w duchu sportowego fair play.